Michalovčania na majstra nestačili

Vľavo s loptou hráč AS Trenčín Martin Šulek, vpravo hráč MFK Zemplín Michalovce Dominik Kunca. (Autor: TASR/Roman Hanc)
TASR|13. mar 2016 o 16:24

V stretnutí 23. kola Fortuna ligy prehral Zemplín Michalovce doma s Trenčínom 1:3.

MICHALOVCE. Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v zápase 23. kola Fortuna ligy na trávniku nováčika súťaže MFK Zemplín Michalovce 3:1.

Úradujúci majster víťazstvom na Zemplíne zvýšil svoj náskok na čele tabuľky pred druhým Slovanom Bratislava na šesť bodov.

Michalovčania zostávajú so ziskom 18 bodov na predposlednej 11. priečke s päťbodovým náskokom na Skalicu.

Hostia sa rýchlo ujali vedenia

Trenčania boli v pozícii favorita a o typický ofenzívny futbal sa snažili od úvodných minút.

Hostia išli do vedenia v 11. minúte. Maierhofer v šestnástke vrátil loptu nekrytému Matúšovi Berovi, na ktorého strelu bez prípravy brankár Kelemen nedosiahol.

Krátko na to mal brankár Trenčína Šemrinec problémy s priamym kopom De Marca, ale aj s pomocou spoluhráčov dostali loptu do bezpečia.

Najväčšia šanca domácich v prvom polčase prišla v 22. minúte. Votinov sa dostal k zakončeniu hlavou, loptu však poslal iba do náručia pripraveného Šemrinca.

Jeden gól z penalty nestačil

V 62. minúte využil nedôraz michalovskej obrany Stefan Maierhofer, ktorý po Berovej prihrávke najskôr trafil len žrď, no z následnej dorážky pridal druhý gól hostí.

Michalovčania sa však nevzdávali a snažili sa o kontaktný gól. V 69. minúte Kleščík v šestnástke hostí fauloval Votinova a videl žltú kartu.

Nariadenú penaltu premenil Nikola Lukič a to aj napriek tomu, že ju na pokyn rozhodcu musel opakovať.

Búrlivá kulisa hnala vpred domácich futbalistov, no trenčianska obrana nepúšťala súpera do výhodných streleckých pozícií.

V záverečnej desaťminútovke pracovali najmä emócie a po druhej žltej karte Chubutiju domáci dohrávali s desiatimi hráčmi.

Domáci sa o vyrovnanie snažili aj v oslabení, veľkú šancu mal najmä Votinov v 88. minúte, ale Šemrinec jeho pokus zmaril.

Konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase z protiútoku striedajúci Trenčan Opatovský.

Hlasy trénerov

Stanislav Griga, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Keď hráte proti Trenčínu tak očakávate, že súper bude futbalovejší. Kvalita je jednoznačne na strane tohto mužstva, ktoré je podľa mňa na Slovensku najlepšie. Naším vkladom do zápasu malo byť najmä behanie a úsilie. Z tohto pohľadu ma prvý polčas sklamal. Všade sme boli neskôr, hrali sme zakríknuto a s obrovským rešpektom pred súperom. Po polčase sme zmenili rozostavenie, chceli sme sa dostať viac do hry a to sa nám aj podarilo. Strelený gól nás nakopol, no proti Trenčínu nemôžete hrať iba 25 minút."

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: "Hráčov som pripravoval na to, že terén po niekoľkých minútach nemusí byť v takom stave, aby sa na ňom mohol hrať kombinačný futbal. Preto sme sa chceli sústrediť na prvé minúty a dať v nich gól. To sa nám aj podarilo. Prvý polčas sme si ustrážili, hoci súper hrozil. V druhom polčase sme chceli byť efektívni a napokon sme aj zvýšili na 2:0. Potom však prišiel kritický moment, súper znížil na 1:2 a potom nám odišli isté veci, ktoré máme zaužívané. Nestalo sa nám to prvýkrát. Súpera to nakoplo a to pre nás nebolo jednoduché. Nie je jednoduché vyhrávať každý jeden zápas a som rád, že sa nám darí budovať víťaznú mentalitu."