Futbalistom Michaloviec premiéra vo Fortuna lige nevyšla

Na snímke vľavo kapitán domácich Michaloviec Michal Gallo a vpravo futbalista Trenčína Matúš Bero. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|18. júl 2015 o 20:24

So súperom z AS Trenčín prehrali klub MFK Zemplín v prvom kole nového ročníka na domácom štadióne 0:1

Premiérový vstup do Fortuna ligy sa futbalistom MFK Zemplín Michalovce nevydaril. Pred slušnou domácou návštevou vyše 4 400 divákov podľahli úradujúcemu majstrovi z Trenčína o gól, ktorý dostali takmer v samom závere.

MICHALOVCE. Úvodný tlak si vytvoril hosťujúci Trenčín, ale do vyloženej šance sa jeho hráči nedostali.

Aj preto prišla prvá na opačnej strane, po rohovom kope sa v 9. minúte dobre zorientoval v šestnástke Nworah, ale loptu poslal iba popri ľavej žrdi Šemrincovej brány.

Už o tri minúty neskôr napriahol približne z dvadsiatich metrov domáci Turík a trenčiansky brankár končekmi prstov vytlačil loptu na pravú žrď.

Obhajca majstrovského titulu pohrozil až v 15. minúte, Rundičova strela však tesne minula ľavú žrď Kirovej brány.

Hra sa vyrovnala a na ihrisku nebolo badať rozdiel medzi oboma družstvami.

Ďalšiu šancu si vypracovali znova Michalovčania, keď v 37. minúte po Pérezovej prihrávke pálil zvnútra šestnástky tesne nad bránu Turík.

K historicky prvému gólu Zemplínčanov bol najbližšie v prvom polčase Grič, ktorý v 44. minúte hlavou iba opečiatkoval brvno trenčianskej brány.

Súboj o loptu pred bránkou Michaloviec

Hostia posilnili ofenzívu

Trenčania nastúpili do druhého dejstva s dvoma zmenami s cieľom posilniť ofenzívu.

Napriek územnej prevahe sa do vyloženej šance nedokázali dostať a domáci vyčkávali na rýchle protiútoky.

Ako prví pohrozili Trenčania, v 63. minúte napriahol spoza šestnástky Jairo da Silva a Kira vytlačil loptu na rohový kop.

O šesť minút neskôr si potiahol loptu z ľavej strany na hranicu šestnástky Van Kessel, po jeho strele však znova úradoval brankár Michaloviec.

Do jedinej príležitosti domácich sa dostal Nworah, ktorý sa presadil, cez dvojicu brániacich hráčov, ale Šemrinca prekonať nedokázal.

Hráči AS naďalej dobýjali bránu domácich a v 84. minúte ich spasila po Čogleyovom centri gólová hlavička Koolwijka - 0:1.

V závere duelu sa rútil na domácu bránku Jairo da Silva, ale Kira vystihol jeho kľučku.

Na snímke lavička Michaloviec, vpravo tréner František Šturma, druhý sprava vzadu brankár Martin Raška, tretí sprava prvý asistent trénera Adrián Devečka a vľavo druhý asistent trénera Vladimír Rusnák

Štatistika

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 84. Koolwijk Rozhodoval: Marhefka,

ŽK: Pérez, Sedlák - Skovajsa,

4402 divákov

Zostavy a striedania:

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Pérez (76. Leško), Gallo, Podhorin, Šimčák - Grič, Sedlák - Kunca, Turík (63. De Marco), Koscelník (73. Regáli) - Nworah

AS Trenčín: Šemrinec - Čogley, Ramon, Rundič, Skovajsa - Lobotka (90.+ Kleščík) - Van Kessel, Rabiu (46. Koolwijk), Bero, Guba (46. Moraes) - Jairo da Silva článku

TASR

Na snímke brankár Michaloviec Matúš Kira likviduje šancu hráča Trenčína, uprostred futbalista Michaloviec Marcos Perez Calero, vľavo hráč Trenčína Dávid Guba

Na snímke vpravo hráč Michaloviec Milan Šimčák a vľavo hráč Trenčína Matúš Bero bojujú o loptu

Na snímke tretí vľavo futbalista Trenčína Lukáš Skovajsa hlavičkuje loptu od brány Trenčína

Na snímke základná jedenástka Michaloviec pózuje pred začiatkom zápasu 1. kola futbalovej Fortuna ligy medzi nováčikom MFK Zemplín Michalovce a úradujúcim majstrom AS Trenčín. Foto k článku: TASR/Milan Kapusta, SITA/Štefan Madaras

Domov»Sportnet na východe»Futbalistom Michaloviec premiéra vo Fortuna lige nevyšla