S najkvalitnejším súperom prehrali žlto–modrí o jeden gól

Vlani nastúpili proti sebe, teraz v jednom drese. Peter Nworah v minulom roku obliekal dres Podbrezovej a takto naháňal Jakuba Griča. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|7. júl 2015 o 00:00

Doplatili na koncovku, v druhom polčase boli lepší ako Poliaci, skórovali len raz. V utorok hrajú s Popradom.

MICHALOVCE. V druhom prípravnom zápase pred premiérovým ročníkom v najvyššej súťaži utrpeli futbalisti michalovského MFK Zemplín najtesnejšiu prehru.

V sobotu podvečer boli v Národnom tréningovom centre (NTC) v Poprade nad ich sily hráči Cracovie Krakov, dvanásteho tímu uplynulej sezóny poľskej Ekstraklasy, ktorým podľahli 1:2 (0:1).

Dnes ich čaká ďalšia zápasová previerka s Popradom, zajtra hrajú so Spišskou Novou Vsou.

Po prestávke pridali

Hoci išlo „len“ o prípravný súboj, hŕstka divákov sa mala načo pozerať, lebo tímy predviedli pekné futbalové divadlo.

„Z našej strany to bol veľmi kvalitný zápas, pretože sme hrali asi s najkvalitnejším súperom odkedy som pri mužstve. S Cracoviou sme odohrali nielenže rovnocennú partiu, ale v druhom polčase sme ju dokonca aj prehrávali. Chlapci aj napriek tomu, že prehrali, pracovali od prvej do poslednej minúty veľmi dobre. Sme radi, že sme sa s takým silným súperom mohli stretnúť,“ poznamenal kormidelník žlto-modrých František Šturma, ktorého zverenci si po zmene strán vypracovali asi sedem gólových šancí, resp. striel.

„V prvom polčase sme v poli hrali dobre, aj prechodová fáza bola na úrovni, ale vpredu to už bolo slabšie a veľa príležitostí sme si nevytvorili. Cez prestávku sme si v kabíne niečo povedali, chlapci sa začali viac snažiť, videl som tam zlepšenie, ale bohužiaľ sme dali len jeden gól,“ hovoril F. Šturma.

Srb nepresvedčil

Podobne ako minulú stredu proti košickej Lokomotíve, aj v sobotu proti Cracovii michalovskí tréneri testovali nových hráčov.

Proti celku z hlavného mesta Poľska videli v akcii ďalších dvoch novicov – 28-ročného srbského stredného záložníka Marka Avramoviča zo Slobody Užice a o štyri roky mladšieho nigérijského útočníka Petra Nworaha, ktorý naposledy obliekal dres Podbrezovej a predtým na Slovensku hrával aj v Prešove, Bardejove a Trnave.

„Avramoviča sme poslali hneď po zápase domov, na jeho pozícii sme si predstavovali inú kvalitu. Čo sa týka Nworaha, tak toho si ešte necháme na ďalšiu stretnutia a potom sa rozhodneme,“ povedal na adresu skúšaných hráčov český lodivod.

Súboj s Poliakmi bol prvým v rámci sústredenia vo Vysokých Tatrách, takže Zemplínčania po ňom necestovali do Michaloviec, ale späť do Tatranskej Lomnice, ktorá sa stala na týždeň ich prechodným domovom.

„V nedeľu sme dopoludnia mali ľahší tréning a popoludní sme absolvovali výstup. Od pondelka sme už v klasickom tréningovom procese, zaberáme dvojfázovo, pričom na trénovanie využívame ihriská v Štrbe alebo Veľkej Lomnici.“

V programe prípravných duelov prvoligového nováčika sa oproti tomu pôvodnému udiala jedna zmena, ten dnešný s Popradom v NTC sa odohrá (o 17. hodine), ale zajtra v rovnakom čase a na rovnakom mieste nebude súperom MFK Zemplín Prešov, ale napokon Spišská Nová Ves.

Fakty

Cracovia Krakov - Michalovce 2:1 (1:0)

Góly: 26. Čovilo, 54. Wdowiak - 84. Turík.

MKS CRACOVIA: 1. polčas: Sandomierski - Sretenović, Polczak, Wawszczyk, Deleu - Čovilo, Cetnarski, Wójcicki, Kapustka - E. Jendrišek, Rakels. 2. polčas: Stępniowski - Król, Wołąkiewicz, Rymaniak, Jaroszyński - Armiche, Wdowiak, Argasiński, Zejdler - Diabang, Zjawiński.

MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, Michal Gallo, Podhorin, M. Koscelník (68. Šimčák) - Grič (76. Musiol) - M. Regáli (46. Mensah), Morlacchi (76. Turík), S. Danko (46. Avramovič), D. Kunca (76. L. Tóth) - M. Hamuľak (46. Nworah).

ra

Domov»Sportnet na východe»S najkvalitnejším súperom prehrali žlto–modrí o jeden gól