Šalianski bojovníci v Michalovciach nepochodili

Gólová hlavička michalovského Marcosa Pereza. Španielsky legionár takto v druhom polčase upravoval proti Šali na 3:0. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|13. apr 2015 o 00:00

Žlto-modrí vyhrali hladko 4:0, pomohol im rýchly gól z kopačky Bayóna.

MICHALOVCE. Futbalistom MFK Zemplín Michalovce to v nadstavbovej časti druholigovej súťaže zatiaľ ide ako po masle.

Ani v druhom zápase prelínačky nezaváhali a dokonca opäť ani neinkasovali.

V sobotu si doma poradili so Šaľou, ktorú po jednoznačnom priebehu zdolali presvedčivo 4:0 (2:0).

Oklieštená zostava

Po počiatočnej „oťukávačke“ zobrali opraty zápasu do svojich rúk Zemplínčania, ktorí si zgustli na oslabenom súperovi.

V každom polčase strelili Duslu po dva góly a mohli sa tešiť z ďalších troch bodov.

„Na zápas v Michalovciach sme sa tešili, lebo čo si ja pamätám ešte zo svojich hráčskych čias, stále sa u nich hral dobrý futbal. Vedeli sme, že domáci majú veľmi dobrý tím a pripravovali sme sa na to, že herne budú dominovať. Chceli sme ich prekvapiť a trošku im sťažiť cestu za tromi bodmi, čo sa nám však nepodarilo. V prvom polčase sme dostali dva góly stredom obrany, Michalovce boli lepšie počas celého duelu. Chcem im pogratulovať k výhre, páčil sa mi ich futbalový štýl. My sme pricestovali bez vykartovaného Reháka a ďalších troch zranených hráčov, k dispozícii sme mali jediného náhradníka do poľa, ktorý bol aj tak zranený, takže sme boli trinásti bojovníci,“ konštatoval Oskar Lancz, zástupca šalianskeho klubu.

Namiesto potrestaného trénera Ladislava Molnára, sledujúceho zápas len z tribúny, viedol mužstvo hostí počas zápasu.

Chybičky sa vyskytli

Po dvoch súbojoch nadstavby majú Michalovčania bilanciu dve výhry, v ktorých dosiahli skóre 6:0, takže ich trénerovi sa mohlo opäť hodnotiť dobre.

„Som spokojný a rád, že sme nadviazali na výkon z minulého zápasu. Od prvých minút sme boli aktívnejší, rýchlo sme dali gól, priali sme si ho dať aspoň do pätnástej minúty. Podarilo sa nám to, krátko nato sme pridali aj druhý a chlapci sa upokojili a začali si viac veriť. Bolo len otázkou času, kedy pridáme aj ďalšie góly. Som rád, že sme podali dobrý výkon, aj keď tam boli ešte nejaké minúty, kedy sme robili hlúpe chyby. Na tom ešte musíme popracovať, pretože so súperom, ktorý je v tabuľke nad nami, teda Skalicou, by sme mali ešte problémy,“ povedal kormidelník MFK Zemplín František Šturma.

Po stretnutí mrzelo jedine svalové zranenie Borisa Bališa.

„Už pred zápasom ten sval cítil, ale chcel hrať, no vydržal iba polhodinu. Verím, že do najbližšieho súboja bude v poriadku,“ dodal.