Michalovčania konečne zabrali aj v prostrednej časti hry

Banovský prekonáva Cibulku. Útočník HK Dukla zaznamenal v stredu hetrik.
Banovský prekonáva Cibulku. Útočník HK Dukla zaznamenal v stredu hetrik. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|19. dec 2014 o 00:00

Aj do tretice poľahky zdolali mladíkov z reprezentácie, v druhej tretine im nastrieľali päť gólov.

Michalovčania aj do tretice poľahky zdolali mladíkov z reprezentácie, v druhej tretine im nastrieľali päť gólov.

MICHALOVCE. V prebiehajúcom prvoligovom ročníku sa hokejistom michalovskej Dukly v súbojoch proti reprezentácii Slovenska do 18 rokov darí výborne.

V stredu dosiahli proti nádejam nášho hokeja tretie víťazstvo, keď ich zdolali presvedčivo 8:2 (3:2, 5:0, 0:0). Proti dorasteneckému výberu SR to „vojakom“ strelecky sype, v troch dueloch im dokopy nasúkali 21 gólov.

Za hetrik zaplatí

O výhru nad slovenskou 18-tkou sa veľkou mierou pričinil krídelník tretej útočnej „lajny“ Tomáš Banovský, ktorý až trikrát prekonal gólmana hostí Vladimíra Cibulku a na svoje konto si pripísal aj jednu asistenciu.

„Konečne mi to tam padalo a dúfam, že to takto pôjde aj naďalej,“ povedal michalovský odchovanec, ktorý za prvý hetrik v tejto sezóne určite zaplatí. „Buď prispejem do kasy nejakými eurami alebo prinesiem do kabíny nejaké dobroty,“ uviedol T. Banovský.

Spočiatku to na hladký triumf hráčov Dukly v stredu nevyzeralo, lebo po prvej tretine viedli iba o jeden gól.

Odpor húževnatého súpera zlomili v druhej časti hry, kedy mu nastrieľali päť gólov. Konečne tak zabrali aj v prostrednej tretine, keďže tie im v poslednom období nevychádzali.

„Raz to vyjde, raz nie, ale musíme sa vyvarovať tých slabších druhých tretín. Mladí Slováci v tej prvej hrýzli a boli nepríjemní, ale potom to už bol zápas v našej réžii.“

Dobrá vzpruha

Zverencov lodivoda Milana Staša čakajú ešte do Vianoc dve stretnutia a tie budú poriadne náročné, lebo dnes sa predstavia v Bardejove a v nedeľu privítajú Detvu.

„Budú to veľmi ťažké zápasy, obaja súperi patria k špičke súťaže a nebudeme to mať proti nim ľahké,“ vyjadril sa 22-ročný útočník, podľa ktorého bolo dobré, že mužstvo dosiahlo so slovenskou 18-tkou také vysoké víťazstvo, aspoň ich to pred náročným dvojzápasom povzbudí.

„Schuti sme si zahrali aj zastrieľali, naše sebavedomie stúpne. Konečne sme dávali góly, lebo v posledných súbojoch nám to v koncovke nešlo podľa našich predstáv. Dúfam, že v nastúpenom trende budeme pokračovať. Možno už aj dnes na bardejovskom ľade,“ uzavrel debatu T. Banovský.

Na hornom Šariši to bude zaujímavé, na domácej striedačke totiž už niekoľko dní stojí kouč Miroslav Ihnačák, ktorý mal pred sezónou namierené na lavičku Dukly. A s Bemacom doma ešte nevyhral...

Domov»Sportnet na východe»Michalovčania konečne zabrali aj v prostrednej časti hry