Bezproblémové víťazstvo Zemplína nad Lokomotívou

Michalovce naštartoval k víťazstvu. Vernon De Marco Morlacchi (vľavo) otvoril skóre duelu. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|16. sep 2014 o 00:00

Žlto-modrí triumfovali rozdielom triedy, Košičania doplatili na zbabraný záver prvého a začiatok druhého polčasu.

MICHALOVCE. Takmer celý prvý polčas držali futbalisti košickej Lokomotívy na horúcej michalovskej pôde bezgólový stav, avšak záverečné sekundy úvodného dejstva zaspali a po dvoch inkasovaných góloch mohli na bodový úlovok zo štadióna MFK Zemplín zabudnúť.

A keď im nevyšiel ani návrat zo šatní, výsledkom bolo víťazstvo žlto-modrých rozdielom triedy 3:0.

Za minútu bolo po zápase

Súboj dvoch celkov z opačných pólov tabuľky sa niesol jasne v réžii Michaloviec, ktoré však dlho nevedeli nájsť recept na kvalitnú defenzívu železničiarov. Až prišiel záver prvého polčasu a s ním dva rýchle gólové údery.

„V tejto časti hry sme dobre bránili, nedovolili sme ísť domácim do vedenia, hoci nejaké šance si vypracovali, ale všetko sme dokázali vyriešiť. Bohužiaľ, prišla nejaká nekoncentrovanosť pri poslednom rohu v poslednej minúte, prvý gól a vzápätí aj druhý a bolo po zápase. No a hneď v úvode druhého polčasu spravil hrúbku náš brankár, prišiel tretí gól z penalty a potom sa duel už iba dohrával. Domáci v zostávajúcom priebehu už hrali uvoľnene, vytvorili si aj ďalšie príležitosti, ktoré už nepremenili. My sme mali iba jedinú, aj to až v úplnom závere zápasu. Víťazstvo Michaloviec je úplne zaslúžené,“ zhodnotil sobotňajší súboj lodivod FC Lokomotíva Jaroslav Galko.

Trpezlivosť sa vyplatila

Michalovčania mali opäť do činenia so súperom, ktorý pricestoval s obrannou taktikou, takže zase ich čakalo dobýjanie súperovej brány.

„Chlapcov musím pochváliť, pretože od prvej minúty išli tvrdo za víťazstvom. Súper však veľmi dobre bránil, ťažko sme sa cez jeho defenzívu presadzovali. Boli sme však trpezliví a to nám prinieslo dva góly. Cez prestávku sme si hovorili, že budeme pokračovať v rovnakom štýle hry ako v prvom dejstve. Podarilo sa nám streliť aj tretí gól, škoda, že sme nepremenili aj ďalšie šance, ktorých bolo dosť. Chceli sme potešiť divákov, aby prišli aj na ďalší zápas,“ skonštatoval tréner domácich František Šturma, ktorého však ľudia opäť sklamali.

„Zo štadióna odchádzali už päť či desať minút pred koncom, nerozumiem, prečo. Hralo sa v komornej atmosfére, diváci zatlieskali až vtedy, keď sme viedli o tri góly. Je to škoda, lebo futbal hráme pre nich.“